administracja

Strony internetowe zbudowane w oparciu o skrypty CMS, takie jak Joomla albo WordPress, mają tę główną zaletę że same nie generują żadnych kosztów związanych z ich działaniem. Właściciel strony musi tylko opłacać hosting i zazwyczaj jakąś domenę, czyli internetowy adres. Technologia w każdej praktycznie dziedzinie idzie jednak ciągle do przodu i mechanizmy z których składa się strona www również nie są z tego procesu wyłączone.

ilustracjeStrona internetowa to najczęściej nie tylko suche tekstowe informacje ale i wymieszane z nią różnego typu ilustracje - przedstawiające opisywaną treść, uzupełniające treść a czasem nawet zastępujące tekstową treść. Ilustracje na stronie www nie powinny być jednak wrzucane bezmyślnie i bezrefleksyjnie. Przed wysłaniem ich na serwer należy je wcześniej odpowiednio przygotować do roli jaką mają pełnić. Widoczne na stronie grafiki można z grubsza podzielić na cztery rodzaje:

hostingStrona internetowa to różnego rodzaju pliki w których zapisana jest cała treść witryny. Pliki te muszą być dostępne przez 24 godziny w ogólnoświatowej sieci, a to oznacza że muszą być zapisane na komputerze posiadającym odpowiednie oprogramowanie i odpowiednie do potrzeb zabezpieczenia przed włamaniami. Do tego dochodzi także cała obsługa techniczna takiego, w cudzysłowie "komputera", co w sumie sprowadza się do terminu określanego mianem usług hostingowych lub serwerowych.