Lista najciekawszych stron z graficznymi szablonami dla
CMS Joomla

szablony graficzne stron www

Każda strona internetowa musi posiadać jakąś grafikę (wizualną szatę), nawiązującą zazwyczaj tematem to treści strony. Przygotowanie takiej grafiki to często najtrudniejszy i najkosztowniejszy etap edycji strony. Wymaga opracowania najpierw grafiki w odpowiednim programie (najczęściej w Photoshopie) a następnie pocięcie jej i tzw. oskryptowanie, czyli przystosowanie pociętych części szablonu do pracy z odpowiednim skryptem, na którym strona powinna nie tylko działać ale i prawidłowo (czyli jednakowo) prezentować się pod wszystkimi popularnymi przeglądarkami.

Zamawiając wykonanie strony można oczywiście zlecić przygotowanie grafiki dokładnie według własnych gustów i wytycznych, ale jeśli już decydujesz się na takie rozwiązanie to szukaj firm/osób specjalizujących się w kodowaniu/cięciu szablonów pod określone skrypty i mających w swoim portfolio liczne przykłady swoich prac. Uważaj na "profesjonalistów" od wszystkiego, bo możesz otrzymać produkt prymitywnej jakości, który trudno będzie edytować, a do tego rozsypie twoją stronę na mniej popularnych przeglądarkach.

Decydując się na postawienie strony na gotowym szablonie graficznym, przygotowanym najczęściej przez grafików i koderów z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, otrzymujesz produkt nie tylko wysokiej jakości ale i elastyczny w zakresie dostosowywania go do własnych potrzeb. Każdy taki szablon jest już oskryptowany i gotowy do zainstalowania na platformie i wersji skryptu, dla którego został napisany. Przykładowe treści, takie jak graficzne logotypy, wypełnienia czy zamieszczone teksty stanowią tu tylko elementy wypełnienia szablonu, które po zaadoptowaniu na własnej stronie można łatwo podmienić. Do tego wiele szablonów, szczególnie tych komercyjnych, oferuje wygodny w obsłudze panel konfiguracyjny, pozwalający zmieniać w szablonie domyślne kolory, szerokości boksów lub rozmieszczenie elementów.

Jeśli strona którą chcesz prowadzić ma spełniać jakąś określoną rolę, np. ma to być serwis społecznościowy lub sklep, to warto skupić uwagę na szablonach, które mają już wbudowane graficzne motywy dla popularnych komponentów realizujących takie właśnie funkcje. Urozmaici to wówczas znacznie wygląd strony i ułatwi dostosowanie jej do własnych potrzeb (szukać informacji o dodatkowych motywach w opisie szablonów).

 

http://magicthemes.com/demo/templates