woocommerce

Wtyczka WordPress pozwalająca uruchomić na stronie sklep internetowy z paletą najistotniejszych funkcji i narzędzi do sprzedaży produktów i/lub usług. Za pośrednictwem WooCommerce można sprzedawać zarówno produkty fizyczne jak i cyfrowe pliki (do ściągnięcia po potwierdzeniu płatności). Każdy z produktów można przy tym szeroko opisać i zilustrować, włącznie z ich wariantami i atrybutami. Do tego zniżki lub rabaty na wybrane pozycje w sklepie. 

WooCommerce w podstawowej wersji pozwala kontrolować stany magazynowe, koszty wysyłki w zależności od wagi towaru, wiązać ze sobą produkty o zbliżonych atrybutach, dodawać produkty do listy ulubionych, przypisywać produkty do wielu kategorii bądź spajać wybrane produkty wspólną cechą (Tagiem). Na uwagę zasługuje tu także wbudowany już mechanizm filtrowania produktów pod kątem ceny, widoczny w formie suwaka, gdzie klient określa rozpiętość kosztów na jakie sobie może pozwolić. Jak wszystkie treści produkty mogą tu być także komentowane przez użytkowników (opcjonalnie).

woocommerce3Duża popularność wtyczki jak i samego WordPress sprawia jednocześnie, że w sieci można znaleźć ogromną ilość dalszych rozszerzeń, dzięki którym, funkcjonalność sklepu można ukierunkować w pożądanym przez siebie kierunku.

Bardziej szczegółowy opis WooCommerce, listę wtyczek jakimi można rozszerzyć funkcjonalność sklepu oraz część graficznych szablonów z motywem sklepu do wglądu na stronie: pl.wordpress.org

 

woocommerce2