Advanced Custom FieldsJedna z najpopularniejszych wtyczek Wordpressa dzięki której publikowane na stronie treści i informacje, nie muszą być upychane w jednolitym tekstowym artykule, ale mogą być - w zależności od potrzeb i rodzaju, osadzane jako niezależne dodatkowe informacje, przypięte niejako do rdzenia artykułu. Daje to po pierwsze komfort sformatowania kompletu informacji w jednolitej ale powtarzającej się formie a do tego wspomaga wszelkiego typu wyszukiwanie treści według zadanych kryteriów. 

Advanced Custom Fields Rodzaje dodatkowych informacji jakimi można rozbudować rdzeń WordPressa

Budowanie stron internetowych z wykorzystaniem takich elementów jak Advanced Custom Fields (umownie przyjęło się je określać jako pola dodatkowe), daje autorowi strony dużą elastyczność w doborze typu treści z jakich ma się składać każdy artykuł - blok tekstowy, ilustracja, galeria, załącznik, link czy inny aktywny element wchodzący w skład bloku informacyjnego może być dzięki temu odrębnie ostylowany od pozostałych pól a jego publikacja bądź jej brak może być uzależniony od kolejnych, dalszych warunków jakie muszą zostać spełnione aby treść wybranego pola ukazała się na stronie.

Wdrożenie i ujarzmienie ACF wymaga nieco pracy ale i daje wiele korzyści w późniejszym etapie budowy i edycji strony www. Duża popularność wtyczki owocuje ciągłymi jej aktualizacjami a także obszernym zakresem tłumaczeń jej interfejsu - w tym także na język polski.


 Katalog rozszerzeń 

Advanced Custom Fields