polylang

Jedna z czołowych wtyczek WordPress wspomagająca tworzenie wielu różnych wersji językowych strony. Polylang dodaje do WordPress narzędzia, które pozwolą manualnie tworzyć wielojęzyczny kontent dla różnego rodzaju treści - choć nie koniecznie w pełnym zakresie. Po wdrożeniu rozszerzenia, podstawowe rodzaje treści (wpisy i strony), mają dodatkowe warianty językowe, które administrator lub autor musi jedynie powielić, a następnie utworzoną kopię, manualnie, uzupełnić właściwą wersją językową. Z frontu strony użytkownik wybiera pasującą mu wersję językową wybierając odpowiednią ikonkę flagi.

LuckyWP Table of Contents

Wtyczka WordPress wspomagająca edycję obszernych artykułów. Dzięki rozszerzeniu automatycznie tworzony jest spis treści na podstawie samych nagłówków - od h1 do h6. O ile zatem prawidłowo sformatujemy artykuł, nadając śródtytułom wewnątrz właściwe do ich hierarchii nagłówki, to wtyczka zadba o to aby na tej podstawie wygenerować automatycznie przejrzysty spis treści.

tinymce advanced

Po zdominowaniu Wordpressa przez Gutenberga i radykalnej zmianie koncepcji na edycje treści, klasyczny wizualny edytor z paletą ikonek reprezentujących opcje formatowania popadł w niełaskę. Osoby, które nie potrafią jednak zaakceptować Gutenberga ani zmieniać swoich dotychczasowych przyzwyczajeń, wciąż mogą jeszcze edytować podstawowe treści na swojej stronie za pośrednictwem starych, znanych, sprawdzonych metod. TinyMCE Advanced po wdrożeniu (i wyłączeniu Gutenberga) pozwoli nam na powrót do przeszłości :)

wpdiscuz

Wtyczka WordPress rozszerzająca standardową funkcjonalność skryptu w zakresie komentowania treści. WordPress Comments Plugin – wpDiscuz pozwala np. oceniać komentarze, sortować według daty lub oceny, limitować ilość komentarzy, ilustrować komentarze a nawet raportować o nowych komentarzach - każdy kto włączył się w dyskusję na wybrany temat będzie otrzymywał na maila raport za każdym razem gdy ktoś inny także zabierze głos. Wtyczka do odświeżania treści wykorzystuje mechanizm Ajax co pozwala zaktualizować podgląd bez przeładowywania całej strony.

 shortcodes ultimate

Wtyczka Wordpress typu szwajcarski scyzoryk, czyli wszystko co najbardziej potrzebne przy budowie strony internetowej w jednym zintegrowanym rozszerzeniu. Zakres funkcji jaki znajdziemy w tym rozszerzeniu najlepiej zilustruje dołączona grafika i filmy w opisie poniżej.

tablepress

Wtyczka WordPress w postaci przejrzystego kreatora, którego rolą jest tworzenie tabel i publikowanie w nich pożądanych treści. Każda kolejna tabela działa tu jako niezależny od wpisów czy stron element, przez co można je umieszczać i powielać w wielu różnych miejscach na stronie. Każda tabela ma swój unikalny kod wklejany do tekstu za pośrednictwem specjalnej ikonki w edytorze. Utworzone za pomocą wtyczki tabele mogą być przy tym interaktywne pozwalając na sortowanie kolumn, stronicowane i przeszukiwane treści.

FakerPress generate posts

Wtyczka Worpressa przygotowana pod kątem automatycznego produkowania przykładowych treści. Przydatne w trakcie konfiguracji szablonu i rozszerzeń. Kilkoma kliknięciami możemy za jej pośrednictwem wyprodukować fikcyjną treść i podejrzeć czy i jak treści prezentują się na wdrożonym szablonie. Wtyczka może nam szybko wyprodukować fikcyjne treści typu:

code snippets

Wtyczka Wordpress ułatwiająca wstawianie na stronę różnego rodzaju zewnętrznych kodów w postaci funkcji PHP lub HTML. Dzięki tej wtyczce nie musimy się zastanawiać, gdzie wkleić taki zewnętrzny kod. Wtyczka w większości przypadków zrealizuje zawarte we wklejonym kodzie polecenia. Ponadto możemy wygodnie włączać lub wyłączać wybrane kody, bez konieczności przeszukiwania plików na serwerze.

duplicate post

Budując stronę internetową bardzo często zachodzi potrzeba powielania wizualnie przygotowanych już wcześniej stron lub wpisów, po to, aby nie powtarzać wielokrotnie, praktycznie tych samych czynności. Raz już ostylowana wizualnie strona lub wpis w blogu może nam wówczas posłużyć jako wzorzec, pod kolejne treści tego samego typu - a jedynie z inną treścią merytoryczną. I właśnie do takiego szybkiego klonowania wybranych treści może posłużyć Yoast Duplicate Post

elementor

Jedna z najpopularniejszych wtyczek WordPressa z gatunku tzw. Page Builderów, czyli w skróconej definicji wizualnych kreatorów treści. Interfejs narzędzia jest częściowo zlokalizowany na język polski. Jest też jak większość Wordpressowych wtyczek częściowo darmowy a częściowo płatny. Dokupując komercyjną część Elementora Pro rozbudowujemy bibliotekę funkcji o elementy, pozwalające tworzyć powtarzające się na wybranych podstronach, stylistycznie jednakowe, natomiast merytorycznie inne - dynamicznie zmieniające się treści, przez co strona zachowując jednolitą graficzną strukturę potrafi jednocześnie, zależnie od potrzeb, prezentować różną zawartość.