elementor

Jedna z najpopularniejszych wtyczek WordPressa z gatunku tzw. Page Builderów, czyli w skróconej definicji wizualnych kreatorów treści. Interfejs narzędzia jest częściowo zlokalizowany na język polski. Jest też jak większość Wordpressowych wtyczek częściowo darmowy a częściowo płatny. Dokupując komercyjną część Elementora Pro rozbudowujemy bibliotekę funkcji o elementy, pozwalające tworzyć powtarzające się na wybranych podstronach, stylistycznie jednakowe, natomiast merytorycznie inne - dynamicznie zmieniające się treści, przez co strona zachowując jednolitą graficzną strukturę potrafi jednocześnie, zależnie od potrzeb, prezentować różną zawartość.

woocommerce

Wtyczka WordPress pozwalająca uruchomić na stronie sklep internetowy z paletą najistotniejszych funkcji i narzędzi do sprzedaży produktów i/lub usług. Za pośrednictwem WooCommerce można sprzedawać zarówno produkty fizyczne jak i cyfrowe pliki (do ściągnięcia po potwierdzeniu płatności). Każdy z produktów można przy tym szeroko opisać i zilustrować, włącznie z ich wariantami i atrybutami. Do tego zniżki lub rabaty na wybrane pozycje w sklepie. 

WooCommerce w podstawowej wersji pozwala kontrolować stany magazynowe, koszty wysyłki w zależności od wagi towaru, wiązać ze sobą produkty o zbliżonych atrybutach, dodawać produkty do listy ulubionych, przypisywać produkty do wielu kategorii bądź spajać wybrane produkty wspólną cechą (Tagiem). Na uwagę zasługuje tu także wbudowany już mechanizm filtrowania produktów pod kątem ceny, widoczny w formie suwaka, gdzie klient określa rozpiętość kosztów na jakie sobie może pozwolić. Jak wszystkie treści produkty mogą tu być także komentowane przez użytkowników (opcjonalnie).

Advanced Custom FieldsJedna z najpopularniejszych wtyczek Wordpressa dzięki której publikowane na stronie treści i informacje, nie muszą być upychane w jednolitym tekstowym artykule, ale mogą być - w zależności od potrzeb i rodzaju, osadzane jako niezależne dodatkowe informacje, przypięte niejako do rdzenia artykułu. Daje to po pierwsze komfort sformatowania kompletu informacji w jednolitej ale powtarzającej się formie a do tego wspomaga wszelkiego typu wyszukiwanie treści według zadanych kryteriów. 

FakerPress generate posts

Wtyczka Worpressa przygotowana pod kątem automatycznego produkowania przykładowych treści. Przydatne w trakcie konfiguracji szablonu i rozszerzeń. Kilkoma kliknięciami możemy za jej pośrednictwem wyprodukować fikcyjną treść i podejrzeć czy i jak treści prezentują się na wdrożonym szablonie. Wtyczka może nam szybko wyprodukować fikcyjne treści typu:

duplicate post

Wtyczka Wordpressa pozwalająca sklonować stronę lub wpis zachowując wybrane wcześniej w ustawieniach elementy kopiowanego materiału.


 Katalog rozszerzeń 

Zobacz także:
 https://wpzen.pl

code snippets

Wtyczka Wordpress ułatwiająca wstawianie na stronę różnego rodzaju zewnętrznych kodów. Dzięki wtyczce nie musimy się zastanawiać gdzie wkleić zewnętrzny kod. Ponadto możemy wygodnie włączać lub wyłączać wybrane kody, bez konieczności przeszukiwania plików i grzebania na serwerze.


 Katalog rozszerzeń 

Zobacz także:
 wpzen.pl/code-snippets

custom post type uiWtyczka WordPress która Pozwoli nam przygotować nowy rodzaj treści na stronie. Standardowo WordPress oferuje dwa rodzaje treści: Wpis (najczęściej blog) i stronę (najczęściej jako sztywna treść). Za pośrednictwem Custom Post Type UI, administrator może przygotować jakiś kolejny rodzaj treści oraz określić w ustawieniach jakie elementy nowy rodzaj treści powinien posiadać. Domyślnie, podobnie jak wpis i strona, ma przypisane elementy typu: Tytuł, tekstowa treść i ilustracja. W opcjach można jednak przypisać nowej kategorii dalsze elementy, czyli np. tagi, kategorie, komentarze, atrybuty, autor itp.

tablepress

Wtyczka WordPress w postaci przejrzystego kreatora, którego rolą jest tworzenie tabel i publikowanie w nich pożądanych treści. Każda kolejna tabela działa tu jako niezależny od wpisów czy stron element, przez co można je umieszczać i powielać w wielu różnych miejscach na stronie. Każda tabela ma swój unikalny kod wklejany do tekstu za pośrednictwem specjalnej ikonki w edytorze. Utworzone za pomocą wtyczki tabele mogą być przy tym interaktywne pozwalając na sortowanie kolumn, stronicowane i przeszukiwane treści.

 shortcodes ultimate

Wtyczka Wordpress typu szwajcarski scyzoryk, czyli wszystko co najbardziej potrzebne przy budowie strony internetowej w jednym zintegrowanym rozszerzeniu. Zakres funkcji jaki znajdziemy w tym rozszerzeniu najlepiej zilustruje dołączona grafika i filmy w opisie poniżej.

kocuj sitemap

Wtyczka Wordpressa pomocna w tworzeniu tzw. mapy strony.