enable media replace

Wtyczka Wordpressa pozwalająca w razie potrzeby szybko podmienić wybrane ilustracje we wszystkich wpisach i artykułach.


 Katalog rozszerzeń 

default featured image

Wtyczka Wordpressa pozwalająca zdefiniować domyślną ilustracje dla wszystkich artykułów. Jeśli publikując jakiś artykuł lub wpis autor nie wskaże domyślnej ilustracji, to z automatu do każdego takiego artykułu/wpisu wskoczy przygotowana ilustracja


 Katalog rozszerzeń 

custom upload dir

Wtyczka Wordpressa pozwalająca zmienić domyślny sposób/lokalizacje, zapisywania plików na serwerze. Dzięki temu rozszerzeniu możemy zdefiniować własną strukturę katalogów dla medialnych plików jakie osadzamy w strukturze strony. Robimy to tworząc szablon struktury, składający się ze specjalnych zmiennych.


 Katalog rozszerzeń 

Zobacz także:
 wpzen.pl

Na przełomie 2018/2019 roku WordPress udostępnił swoim użytkownikom nowy wizualny edytor blokowy pod nazwą Gutenberg. Edytor zmienia dość radykalnie koncepcję wprowadzania i edycji treści na administrowanych stronach, dając jednocześnie deweloperom rozszerzeń nową przestrzeń rozwoju. Domyślny zestaw funkcji i opcji Gutenberga, dzięki niezależnym wtyczkom szybko zaczął się rozrastać dając autorom treści coraz większą swobodę we wdrażaniu swoich koncepcji. Poniżej krótkie charakterystyki co ciekawszych wtyczkowych rozszerzeń działających w obszarze edytora Gutenberg

Wtyczka Wordpressa do osadzania na stronie galerii zdjęć w kompozycji slajdów lub tzw. kafli. Mamy tu kilka wizualnych wariantów kompozycji, różne warianty autoprzycinania miniaturek.

gmedia photo gallery

Multimedialny kombajn w postaci wtyczki działającej na platformie skryptu CMS Wordpress. Dzięki wtyczce Gmedia Gallery możesz przesyłać nieograniczoną liczbę plików zdjęć i audio, tworzyć dziesiątki galerii i list odtwarzania, grupować zdjęcia i inne pliki w albumach, a także dodawać tagi dla każdego pliku. Obsługuj dowolny format pliku i łącz dowolne pliki z obrazami za pomocą kilku kliknięć. Obrazy można importować za pomocą podpisów z Biblioteki Worpress Media, wtyczki Flagallery i NextGen Gallery bezpośrednio do biblioteki Gmedia Library.

gallery by envira

Rozszerzenie Wordpressa do tworzenie efektownych galerii ze zdjęć lub klipów wideo. Autorzy rozszerzenia położyli duży nacisk na komfort obsługi wtyczki, szybkość działania i responsywność.

imageinject

Wtyczka Wordpressa, wcześniej znana jako WP Inject, która pozwala łatwo wstawiać zdjęcia i obrazy do stron i postów spośród tysięcy bezpłatnych obrazów. Wtyczka integruje się z edytorem i pozwala szybko przeszukać serwisy Flickr oraz Pixabay pod kątem potrzebnych zdjęć. Po znalezieniu najbardziej pasującej grafiki wystarczy kilka kliknięć i zdjęcie jest już w artykule jako główna lub kolejna ilustracja.

nextgen gallery

Popularna i prosta w edycji wtyczka Wordpressa do tworzenia galerii zdjęć lub slajdów. Można tu ręcznie przycinać miniaturki podglądu, tak aby pokazywały pożądany obszar, wybierać warianty podglądu pełnych zdjęć, wtapiać na zdjęcia znak wodny w postaci tekstu lub wskazanej grafiki a także krótko opisywać zdjęcia. Pełne spektrum funkcji konfiguracyjnych oraz przykłady zastosowań znajdziemy w na stronie producenta.

simple lightbox

Jedna z najwyżej ocenianych wtyczek Wordpressa do podglądu osadzanych na stronie zdjęć w oknie Lightbox. Jeśli mamy na stronie kilka/serię zdjęć, to okienko lightboksa zamienia się w mały slider z możliwością przewijania zdjęć w przód i w tył.