wp reset
Realizacja strony internetowej na skrypcie CMS WordPress (i jemu podobnych), wiąże się nierzadko z popełnianiem mniej lub bardziej zamierzonych błędów, zwłaszcza jeśli znajdujemy się na etapie poznawania i nauki takiej lub innej platformy CMS. Poznawanie funkcji i obsługi CMSa polega najczęściej na instalowaniu i testowaniu najrozmaitszych narzędzi i rozszerzeń, które metodą prób i błędów staramy się ujarzmić i doprowadzić do stanu pełnej kontroli. Wiąże się to przy tym najczęściej z totalnym zaśmieceniem takiej testowej platformy skryptu - panel administracyjny pełen jest najprzeróżniejszych opcji, funkcji i poleceń, baza danych pęka od najprzeróżniejszych tabel a pliki na serwerze puchną z czasem od przykładowych treści i grafik. Bez takiego etapu edukacji nie sposób jednak ujarzmić obsługi skomplikowanych rozszerzeń. Aby jednak nie utonąć w gąszczu rozrastającego się z każdą zainstalowaną wtyczką interfejsu zarządzania, wskazane jest od czasu do czasu albo postawić WordPressa zupełnie od zera, albo... skorzystać z takiego narzędzia jak WP-Reset.

Darmowa wersja wtyczki pozwoli posprzątać nieco administracyjne zaplecze WordPressa ze wszystkich lub wybranych rozszerzeń i wprowadzonych przez nie zmian - w każdym razie przynajmniej wizualnie po takim zresetowaniu administracyjne zaplecze WordPressa znów staje się jak nowe - schludne i przejrzyste.

Domyślnie, wtyczka w podstawowym zakresie działań usuwa z Wordpressa, jeśli takie są, przykładowe artykuły na blogu, tagi, kategorie, menu, strony, komentarze, użytkowników (za wyjątkiem administratora), wersje językowe a także resetuje ustawienia Wordpressa do domyślnych ustawień - w tym także wyłącza wszystkie zainstalowane wtyczki i przełącza na domyślny szablon.

Zaglądając nieco głębiej w ustawienia WP-Reset, mamy ponadto możliwość nieco dokładniejszego wyczyszczenia Wordpressa także z fizycznie zalegających na serwerze plików oraz treści i tabel w bazie danych, jakie narosły tam w trakcie instalowania rozszerzeń (przynajmniej teoretycznie).

Po takiej operacji WP robi wrażenie świeżej instalacji, choć zdecydowanie odradza się uznawać ją jako platformę do stawiania produktywnych stron. Po wyczyszczeniu taka strona nadal powinna służyć jedynie do dalszej nauki i testowania kolejnych rozszerzeń.

Komercyjna wersja WP-Reset daje dostęp do jeszcze bogatszych zasobów i narzędzi czyszczenia WordPressa oraz odzyskiwania nad nim kontroli w wypadku jakichś problemów technicznych.

wp reset


 Katalog rozszerzeń 
  Strona autora