elementor

Jedna z najpopularniejszych wtyczek WordPressa z gatunku tzw. Page Builderów, czyli w skróconej definicji wizualnych kreatorów treści. Interfejs narzędzia jest częściowo zlokalizowany na język polski. Jest też jak większość Wordpressowych wtyczek częściowo darmowy a częściowo płatny. Dokupując komercyjną część Elementora Pro rozbudowujemy bibliotekę funkcji o elementy, pozwalające tworzyć powtarzające się na wybranych podstronach, stylistycznie jednakowe, natomiast merytorycznie inne - dynamicznie zmieniające się treści, przez co strona zachowując jednolitą graficzną strukturę potrafi jednocześnie, zależnie od potrzeb, prezentować różną zawartość.

woocommerce

Wtyczka WordPress pozwalająca uruchomić na stronie sklep internetowy z paletą najistotniejszych funkcji i narzędzi do sprzedaży produktów i/lub usług. Za pośrednictwem WooCommerce można sprzedawać zarówno produkty fizyczne jak i cyfrowe pliki (do ściągnięcia po potwierdzeniu płatności). Każdy z produktów można przy tym szeroko opisać i zilustrować, włącznie z ich wariantami i atrybutami. Do tego zniżki lub rabaty na wybrane pozycje w sklepie. 

WooCommerce w podstawowej wersji pozwala kontrolować stany magazynowe, koszty wysyłki w zależności od wagi towaru, wiązać ze sobą produkty o zbliżonych atrybutach, dodawać produkty do listy ulubionych, przypisywać produkty do wielu kategorii bądź spajać wybrane produkty wspólną cechą (Tagiem). Na uwagę zasługuje tu także wbudowany już mechanizm filtrowania produktów pod kątem ceny, widoczny w formie suwaka, gdzie klient określa rozpiętość kosztów na jakie sobie może pozwolić. Jak wszystkie treści produkty mogą tu być także komentowane przez użytkowników (opcjonalnie).

wp reset
Realizacja strony internetowej na skrypcie CMS WordPress (i jemu podobnych), wiąże się nierzadko z popełnianiem mniej lub bardziej zamierzonych błędów, zwłaszcza jeśli znajdujemy się na etapie poznawania i nauki takiej lub innej platformy CMS. Poznawanie funkcji i obsługi CMSa polega najczęściej na instalowaniu i testowaniu najrozmaitszych narzędzi i rozszerzeń, które metodą prób i błędów staramy się ujarzmić i doprowadzić do stanu pełnej kontroli. Wiąże się to przy tym najczęściej z totalnym zaśmieceniem takiej testowej platformy skryptu - panel administracyjny pełen jest najprzeróżniejszych opcji, funkcji i poleceń, baza danych pęka od najprzeróżniejszych tabel a pliki na serwerze puchną z czasem od przykładowych treści i grafik. Bez takiego etapu edukacji nie sposób jednak ujarzmić obsługi skomplikowanych rozszerzeń. Aby jednak nie utonąć w gąszczu rozrastającego się z każdą zainstalowaną wtyczką interfejsu zarządzania, wskazane jest od czasu do czasu albo postawić WordPressa zupełnie od zera, albo... skorzystać z takiego narzędzia jak WP-Reset.

Advanced Custom FieldsJedna z najpopularniejszych wtyczek Wordpressa dzięki której publikowane na stronie treści i informacje, nie muszą być upychane w jednolitym tekstowym artykule, ale mogą być - w zależności od potrzeb i rodzaju, osadzane jako niezależne dodatkowe informacje, przypięte niejako do rdzenia artykułu. Daje to po pierwsze komfort sformatowania kompletu informacji w jednolitej ale powtarzającej się formie a do tego wspomaga wszelkiego typu wyszukiwanie treści według zadanych kryteriów. 

widget options

Komercyjna wtyczka WordPress wymuszająca działanie i uruchamianie treści w widgetach według wielu ściśle określonych reguł i/lub warunków:

inline related posts

Wtyczka WordPressa przygotowana pod kątem publikowania w artykule krótkich zajawek, które promują inne - zbliżone tematycznie treści. Mamy tu trzy warianty dopasowywania takich pokrewnych artykułów:

if menu

Wtyczka Wordpressa, która dodaje dodatkowe funkcje do elementów menu. Umożliwia wyświetlanie lub ukrywanie elementów menu w oparciu o wybrane warunki. Ukryj/wyświetl element/widget gdy:

FakerPress generate posts

Wtyczka Worpressa przygotowana pod kątem automatycznego produkowania przykładowych treści. Przydatne w trakcie konfiguracji szablonu i rozszerzeń. Kilkoma kliknięciami możemy za jej pośrednictwem wyprodukować fikcyjną treść i podejrzeć czy i jak treści prezentują się na wdrożonym szablonie. Wtyczka może nam szybko wyprodukować fikcyjne treści typu:

enable media replace

Wtyczka Wordpressa pozwalająca w razie potrzeby szybko podmienić wybrane ilustracje we wszystkich wpisach i artykułach.


 Katalog rozszerzeń 

duplicator wordpress migration plugin

Wtyczka Wordpressa przygotowana pod kątem tworzenia awaryjnych kopii strony i/lub przenoszenia strony na inny hosting.