PushAlert

Rozszerzenie w postaci modułu dla CMS Joomla i połączonej zewnętrznej usługi, których rolą jest informowanie zainteresowanych użytkowników o nowych treściach na stronie www. W pierwszej kolejności nowego użytkownika strony wita wysuwany gdzieś z góry komunikat, zachęcający go do wyrażenia zgody na to, aby jego przeglądarka internetowa mogła śledzić kanał informacyjny odwiedzonej właśnie strony. Jeśli wyrazi na to aprobatę, identyfikator przeglądarki trafi do specjalnej listy subskrypcyjnej, skąd zajawki nowych treści będą odtąd wyrzucane użytkownikowi na pulpit zachęcając go do ponownych odwiedzin.

DOCman

Komponent działający pod kontrolą skryptu CMS Joomla! przystosowany do publikowania na stronie różnego typu plików i dokumentów wraz z opisami bądź inną dokumentacją.

jdownloadsSzeroko rozbudowany darmowy komponent wraz z bogatym zapleczem różnych wtyczek i modułów przystosowany do publikowania na stronie repozytorium plików posortowanych w kategorie i podkategorie. Ustawienia komponentu pozwalają elastycznie zarządzać uprawnieniami dostępu do archiwum plików jak i możliwością wgrywania materiałów na serwer z frontu strony przez uprawnionych do tego użytkowników.

Attachment - formularz dopisywania załącznika

Rozszerzenie w postaci komponentu i kilku instalowanych automatycznie wtyczek, których głównym zadaniem jest integracja z artykułami dodatkowych materiałów, tzw. załączników (zwykle w postaci plików PDF lub dokumentów Worda).