Image HotspotDarmowy moduł przygotowany pod kątem publikowania na budowanej stronie www graficznych map z naniesionymi na nie aktywnymi punktami. Graficzna mapa może być dosłownie wycinkiem jakiejś mapy lub po prostu obrazkiem, na którym zilustrowano jakiś obszar lub obiekt. Teraz z pomocą modułu można łatwo nanieść na taką grafikę dowolną ilość aktywnych punktów, ilustrując w ten sposób ich położenie na mapie.

Opcje konfiguracyjne modułu pozwalają najpierw wczytać jakiś graficzny plik mapy a następnie nanieść na niego dowolną ilość punktów.

Image HotspotPunkty (markery), umieszczamy na mapie chwytając myszką specjalną ikonkę, która ukaże się w momencie kliknięcia na przycisk "Add Marker"

Do każdego takiego Markera można przyporządkować aktywny dymek z tytułem i krótkim opisem oraz link URL na jakąś zewnętrzną stronę www.

W ten sposób grafikę mapy na stronie www można obudować aktywnymi graficznymi markerami, które pokazują położenie punktów na mapie, a po najechaniu na nie myszką lub po kliknięciu pokazują w dymku dodatkowy opis i/lub odsyłają na inną stronę/podstronę.

Jeśli jest taka potrzeba, obok mapy można włączyć dodatkowo krótki, rozwijany indeks wszystkich punktów jakie osadzono na mapie.

Z poziomu ustawień konfiguracyjnych każdy aktywny już marker można równie swobodnie edytować lub usuwać. Wystarczy tylko zaznaczyć go myszką, a wówczas aktywują się wszystkie jego parametry konfiguracji.