jomsocialRozbudowany komercyjny komponent przystosowany do budowy różnego rodzaju serwisów społecznościowych w których użytkownicy po założeniu konta wchodzić mogą między sobą w rożne relacje, prowadzić tematyczne grupy i wymieniać się informacjami.

Autorzy wraz z komponentem dostarczają kilkanaście różnego typu rozszerzeń w postaci pluginów i modułów, które odpowiadają za prezentację wybranych treści w różnych miejscach serwisu i wiązanie dostępnych funkcji z profilami użytkowników. W bogatej palecie funkcji znajdziemy m.in.

  • Możliwość elastycznego dostosowania wytycznych rejestracji konta i informacji jakie każdy rejestrujący się użytkownik może, lub musi podać aby założyć konto.
  • Możliwość zakładania tematycznych kategorii i grup do których użytkownicy mogą się samodzielnie dopisywać lub wypisywać.
  • Możliwość przydzielania użytkownikom punktów za aktywność w ramach dostępnych funkcji (np. określona ilość punktów za publikacje zdjęcia czy dodanie zdarzenia).
  • Możliwość publikowania i komentowania filmów na stronie w odpowiednio przyporządkowanych kategoriach tematycznych. Filmy mogą być publikowane na zasadzie kopiowania materiału wideo na serwer lub wklejania adresu filmu od któregoś z obsługiwanych dostawców: YouTube, Yahoo Video, Myspace Video, Flickr, Vimeo, Metacafe, Blip.tv, Dailymotion, Break, Live Leak, Viddler.
  • Możliwość publikowania i komentowania zdjęć na stronie w przygotowanych samodzielnie przez użytkownika galeriach.
  • Możliwość publikowania propozycji tzw. zdarzeń (spotkań, wyjazdów, wycieczek itp.).
  • Możliwość zapraszania wybranych użytkowników to tzw. grupy przyjaciół i prowadzenia wewnętrznej korespondencji między zarejestrowanymi użytkownikami portalu (dostępna opcja publikacji graficznej mapki z wypozycjonowanymi miejscami zamieszkania przyjaciół).
  • Możliwość wyszukiwania użytkowników na podstawie wytycznych typu wiek, kraj zamieszkania czy płeć.
  • Możliwość śledzenia w profilu każdego użytkownika niemal wszystkich jego aktywności. Jest to możliwe dzięki wtyczkom (tzw. dodatkom), które integrują dostępne funkcje i zewnętrzne rozszerzenia z profilami użytkowników JomSocial.

Pełne spektrum możliwości komponentu na stronie autorów: www.jomsocial.com Oprócz wtyczek dostarczonych wraz z komponentem w sieci można znaleźć także 'mostki' pozwalające zintegrować z JomSocial lub profilami użytkowników inne popularne Joomlowe rozszerzenia, np SOBI2, Joomres, VirtueMart czy KunemaForum.

ZAKUP I POBIERZ JOMSOCIAL

 
Rozbudowany komercyjny komponent przystosowany do budowy różnego rodzaju serwisów społecznościowych, gdzie użytkownicy po założeniu konta mogą wchodzić między sobą w rożne relacjie, prowadzić tematyczne grupy i wymieniac się informacjami. Autorzy wraz z komponentem dostarczają kilkanaście różnego typu rozszerzeń w postaci pluginów i modułów, które odpowiadają za prezentację wybranych treści w różnych miejscach serwisu i wiązanie dostępnych funkcji z profilami użytkowników. Wśród bogatej palecie funkcji znajdziemy m.in. - Możliwość elastycznego dostosowania wytycznych rejestracji konta i informacji jakie każdy rejestrujący się użytkownik może, lub musi podać aby załozyc konto. - Możliwość zakładania tematycznych kategorii i grup do których uzytkownicy moga się samodzielnie dopisywać lub wypisywać. Uzytkownicy mogą być też sortowani do grup przez administroatora stosownie do wymaganych preferencji. - Możliwość przydzielania użytkownikom punktów za aktywność w ramach dostępnych funkcji (np. określona ilość punktów za publikacje zdjęcia czy dodanie zdarzenia). -
Możliwość publikowania i komentowania filmów na stronie w odpowiednio przyporządkowanych kategoriach tematycznych. Filmy mogą być publikowane na zasadzie kopiowania materiału wideo na serwer lub wklejania adresu filmu od któregoś z obsługiwanych dostawców: YouTube, Yahoo Video, Myspace Video, Flickr, Vimeo, Metacafe, Blip.tv, Dailymotion, Break, Live Leak, Viddler. -
Możliwość publikowania, oceniania i komentowania zdjęć na stronie w przygotowanych samodzielnie przez uzytkownika galeriach. - Mozliwość publikoeania propozycji tzw. zdarzeń (spotkań, wyjazdów, wycieczek itp.). - Możliwość zapraszania wybranych użytkowników to tzw. grupy przyjaciuł i prowadzenia wewnętrznej korenspondencji między zarejestrowanymi uzytkownikami portalu (dostepna opcja publikacji graficznej mapki z wypozycjonowanymi miejscami zamieszkania przyjaciół). - Możliwość wyszukiwania użytkowników na podstawie wytycznych typu wiek, kraj zamieszkania czy płeć. - Możliwość śledzenia w profilu każdego użytkownika niemal wszystkich jego aktywności. Jest to możliwe dzięki wtyczkom (tzw. dodatkom), które integrują dostępne funkcje i zewnętrzne rozszerzenia z profilami użytkowników JomSocial. Oprócz wtyczek dostarczonych wraz z komponentem w sieci można znaleźć także 'mostki' pozwalające zintegrować z JoomSocial lub profilami użytkowników inne popularne Joomlowe rozszerzenia, np SOBI2, Joomres, VirtueMart czy KunemaForum. Obszerne repozytorium rozszerzeń dla JoomSocial (darmowych jak i płatnych) można znaleźć pod adresami: