DJ Catalog2Krajowy komercyjny komponent wraz z modułami i wtyczkami pozwalający opublikować na stronie i zarządzać obszernym asortymentem produktów bądź usług, zarówno tych materialnych jak i wirtualnych. DJ-Catalog2, od wersji 3.7, obok roli katalogu prezentującego w przejrzysty sposób cechy i atrybuty skatalogowanych treści, pozwala je także sprzedawać za pośrednictwem krajowych i zagranicznych bramek płatności. Wchodzące w skład komponentu funkcje pozwalają gromadzić, katalogować, sortować, przeszukiwać oraz efektowne prezentowanie ofertę na stronie www.

j2store

Rozszerzenie pracujące pod kontrolą skryptu CMS Joomla! pozwalające wdrożyć na stronie prosty sklepik internetowy działający w oparciu o standardowe artykuły skryptu.

virtuemart

Darmowy komponent sklepu internetowego działający jako rozszerzenie dla skryptu CMS Joomla!. Na jego podstawie można przygotować w pełni funkcjonalny sklep internetowy (lub katalog produktów) bez ponoszenia kosztów subskrypcji i abonamentów. Jedyne koszty to cena samego hostingu i ewentualnie domeny.

hikashopJedno z najpopularniejszych, sklepowo-katalogowych rozszerzeń działających pod kontrolą skryptu CMS Joomla, przystosowane do stawiania średnio rozbudowanych stron www. Komponent dostępny w dwóch licencyjnych wariantach różniących się ceną i zakresem funkcji.