Rentalot plusKomercyjny komponent działający pod kontrolą skryptu CMS Joomla, którego rolą jest publikacja na stronie www ofert z branży hotelowej, wraz ze szczegółowym opisem i funkcjami rezerwacji wskazanych przez użytkownika zasobów (np. pokoi).

Renalot Plus przeznaczony jest wyłącznie dla pojedynczych jednostek organizacyjnych, gdyż nie da się tu grupować ofert w obrębie wielu kategorii. Administrator po wdrożeniu rozszerzenia ma możliwość dodawać pojedyncze oferty pokoi wraz z opisem, ilustracją, atrybutami, płatnymi dodatkami, kodem rabatowym i cennikiem zależnym od przypisanej wcześniej taryfy. Wykorzystując zewnętrzne rozszerzenia opis każdego pokoju można także rozbudować jakąś galerią zdjęć.

Do tego dochodzi możliwość skorelowania poszczególnych ofert z kalendarzem dostępności na przestrzeni czasu. Dla użytkownika przeglądającego stronę, daje to jednocześnie możliwość zapoznania się nie tylko ofertą pokoi, ale i możliwością szybkiego sprawdzenia kiedy dany pokój jest dostępny a kiedy już nie.

Wykorzystując dostarczone wraz z komponentem wtyczki, można swobodnie osadzać w dowolnym miejscu strony treści ofert, prezentujące zarówno szczegółowe opisy pokoi jak i graficzny kalendarz dostępności wybranego pokoju na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy.

Do tego dochodzi formularz zapytań odnoszący się bezpośrednio do wybranych pokoi oraz wyszukiwarka, pozwalająca przeszukać wszystkie pokojowe zasoby pod kątem atrybutów, ilości miejsc i dostępności w zadeklarowanym terminie.

W sytuacji gdy użytkownik uzna że odpowiada mu upatrzony pokój, uruchamia proces jego rezerwacji. Deklaruje najpier datę przyjazdu i wyjazdu po czym otzymawszy potwierdzenie że zadeklarowany termin nie koliduje już z inną rezerwacją, przechodzi do formularza, gdzie podaje swoje dane osobowe. 

Raport o nowej rezerwacji dociera do administratora, a ten ma wówczas mozliwość zapoznać się ze szczegółami rezerwacji i podjąć ewentualnie dalsze działania o ile wymaga tego sytuacja.

Rentalot plus

Zarezerwowany termin automatycznie blokuje pokój, co widać na kalendarzu przypisanym do danego zasobu.

Rentalot plus

Rentalot plus

Rentalot plus

Rentalot plus 006