GK5Darmowy a przy tym szeroko konfigurowalny moduł przystosowany do publikowania w dowolnym miejscu strony tekstowych i/lub graficznych zajawek do treści jakie mamy na stronie. Obok rdzennych artykułów CMS Joomla!, News Show Pro GK, za pośrednictwem licznych ustawień, pozwala wydobywać informacje z wielu popularnych rozszerzeń takich jak: K2, VirtueMart, HikaShop, EasyBlog czy JomSocial. Do tego dochodzą jeszcze kanały RSS oraz pliki JSON i XML.

Pierwszy atut rozszerzenia to polskojęzyczna lokalizacja ustawień konfiguracyjnych (co zresztą nie powinno specjalnie dziwić zważywszy na fakt że całość wyszła spod ręki krajowej firmy :). Przy tak dużym potencjale dostępnych ustawień i skali skomplikowania, polskojęzyczne tytuły opcji oraz dodatkowe informacje w dymkach znacząco ułatwiają ujarzmienie modułu i skonfigurowanie go stosownie (lub przynajmniej blisko) swoich potrzeb.

Drugi atut to wspomniana już na wstępie kompatybilność modułu z popularnymi rozszerzeniami. Zależnie od wybranego źródła treści, moduł udostępnia nieco inną paletę funkcji - dostosowaną do warunków komponentu z którym będzie współpracował.

Kolejny atut to lista gotowych schematów widoku zajawek. Z dostępnej listy wystarczy wybrać któryś z szablonów wizualnych a moduł dostosuje widok do zaprogramowanego z góry schematu:

Gk5

Wraz z kolejnymi aktualizacjami modułu lista gotowców powoli się rozrasta :)

Jeśli wśród gotowców nie znajdziemy takiego motywu widoku jaki sobie założyliśmy, to pozostaje nam skonfigurować go sobie samodzielnie. I tu mamy do dyspozycji takie zestawy opcji jak:

Układ artykułu: gdzie ustalimy z ilu stron ma się składać nasz slider zajawek, ile kolumn ma być na jednej odsłoniętej stronie, ile wierszy ma być na jednej odsłoniętej stronie, czy okno slidera powinno mieć jakieś wizualne przyciski do przewijania kolejnych stron, jak mają się otwierać pełne artykuły, jak powinien wyglądać i jak działać nagłówek zajawki, jak powinna wyglądać i jak działać graficzna miniaturka zajawki, jak powinien wyglądać i działać wstępny blok tekstu zajawki oraz jak i w którym miejscu powinny (bądź nie powinny) działać dodatkowe informacje na temat każdego artykułu widocznego w zajawce - data, odsłony, kategoria, autor

GK5

Obok lub zamiast układu artykułu mamy drugi blok zajawek przewidziany już odgórnie jedynie jako klikalna lista nagłówków do artykułów. Tu także mamy zbliżony zakres ustawień jak powyżej, choć z uwagi na okrojony charakter tego bloku zajawek mamy i mniejszą paletę ustawień.

GK5

Kolejny ważny zestaw ustawień dotyczy funkcji zarządzania miniaturkami jakie powinny towarzyszyć tekstowym blokom zajawek. Możemy tu m.in. określić, czy i jak mają być automatycznie przeskalowywane lub przycinane zdjęcia towarzyszące artykułom, jakie powinny być odstępy między miniaturką a blokiem tekstu, jak skrypt powinien przetwarzać miniaturki bądź jakiego typu filtry powinien nakładać.

GK5

Do tego dochodzi osobna paleta ustawień działania animacji.

Wśród wszystkich opcji znajdziemy oczywiście różnego typu warunki: co powinno a co nie powinno pokazywać się w sliderze zajawek (wyróżnione / niewyróżnione), w jakiej kolejności powinny pokazywać się zajawki, przez kogo opublikowane, kiedy opublikowane oraz różne inne funkcje i opcje ... w sumie "tych wagonów jest ze czterdzieści i sam dobrze nie wiem co się w nich jeszcze mieści" :)

GK5

Każdy kij ma jednak dwa końce!. Bardzo obszerna paleta ustawień konfiguracyjnych z jednej strony daje niemal nieograniczoną możliwość dostrajania widoku publikacji, ale z drugiej strony utrudnia ujarzmienie modułu. Moduł może także wchodzić w konflikty z innymi rozszerzeniami


 Katalog rozszerzeń 
  Strona autora

Zobacz także:
 News Show SP2