BeautifulCKStrona oparta na prostym graficznym szablonie nie zachwyca zwykle wyglądem a i próby wizualnego uatrakcyjnienia takiej grafiki wymagają zwykle od projektanta biegłej znajomości stylii CSS. Aby jednak efektownie ubarwić niektóre elementy strony, które osadziliśmy wcześniej w modułach, można posłużyć się rozszerzeniem Beautiful CK, które wykorzystując kilka gotowych kolorystyczno-graficznych schematów, pozwoli nam szybko urozmaicić i/lub wyróżnić na stronie wybrane treści.

Po zainstalowaniu rozszerzenia w jego opcjach konfiguracyjnych wystarczy tylko wskazać tytuł innego opublikowanego już na stronie modułu, który chcemy nieco udekorować, a następnie w dalszych opcjach określić zakres wizualnych modyfikacji.

Przede wszystkim możemy wybranemu modułowi dopiąć ciekawą kolorową etykietkę tytułu w postaci kolorowego paska, szarfy lub zakładki. Dalej można wkomponować w kolorowe tło jakąś ikonkę i/lub napis wykorzystując tu różnorodność krojów googlowych czcionek. Zależnie od potrzeb można elastycznie skalować rozmiarem i położeniem wstawianych grafik, tak aby dobrze wkomponowały się w użyty na stronie szablon.

W dalszych opcjach można jeszcze określić różne warianty marginesów i odstępów od krawędzi, zaokrąglenia krawędzi modyfikowanych modułów, tła, obramowania oraz cienie.

Rozszerzenie jest modułem więc można go powielać i każdą kopią osobno dekorować inne moduły z treściami. Po takich dekoracyjnych zabiegach nasza strona może nabrać zupełnie nowego wyglądu a wszystko to bez żmudnych manipulacji w stylach CSS.

BeautifulCK