Animate itRozszerzenie w postaci kilku wtyczek ułatwiających wdrażanie na stronach www, opartych na skrypcie CMS Joomla!, różnego typu efektownych animacji. Co istotne, animacje realizowane są całkowicie w oparciu o style CSS i osadzane na stronie za pośrednictwem przejrzystego w użyciu kreatora. W ten sposób krótkie teksty bądź ilustracje można na stronie efektownie 'ożywić'.

Kreatora uruchamiamy bezpośrednio z poziomu edytora. Po zainstalowaniu wtyczki, nasz domyślny edytor tekstu zostaje rozbudowany o kolejną opcje/guzik, który uruchamia kreatora. W nim znajdziemy rozwijaną listę animacji jakie możemy wdrożyć wraz z kilkoma regułami ich działania: opóźnienie, czas trwania i zapętlenie. Do tego wybieramy rodzaj aktywowania animacji: przewijanie strony, najechanie na animowany obiekt lub kliknięcie w animowany obiekt.

Animate it

W oknie kreatora po zmianie każdego z parametrów możemy od razu podejrzeć przykład działania patrząc na wkomponowaną w kreatora grafikę.

Gdy już zdecydujemy się na któryś z dostępnych rodzajów animacji, klikamy na Insert i w edytorze widzimy już kod odpowiedzialny ożywienie treści.

Teraz pomiędzy ten kod wrzucamy bądź to tekst który chcemy 'ożywić' bądź jakąś grafikę/zdjęcie.

Zapisujemy i podglądamy na stronie jak wybrana animacja oddziaływuje na treść którą osadziliśmy pomiędzy kodem.

Przykłady jak takie rzeczy mogą działać i wyglądać można podejrzeć na stronie autora