DJ ClassifiedsKomercyjny komponent wraz z paletą modułów i wtyczek, przystosowany do publikowania na stronie ogłoszeń, katalogów, produktów lub usług. DJ-Classifieds wyróżnia się przy tym na tle konkurencji szerokim zakresem konfiguracji i zintegrowanymi polskimi systemami płatności za publikowanie ogłoszeń, które użytkownicy mogą sami wprowadzać z frontu strony za pośrednictwem dostępnego formularza.

DJ-Classifieds obok funkcji związanych z edycją i publikacją treści, pozwala ponadto zintegrować z wybranymi ogłoszeniami prostą formę licytacji. Włączenie aukcji daje odbiorcom treści możliwość licytowania opisywanego produktu, podbijając cenę o określoną w ustawieniach wartość. Administrator może określić minimalną cenę sprzedaży a licytujący użytkownicy otrzymują na maila raporty o bieżących podbiciach i wygranych.

Publikowane przez administratora lub użytkowników treści, mogą tu być przypisane do jednej z przygotowanych wcześniej kategorii/podkategorii a następnie szeroko opisane i zilustrowane galerią zdjęć. Zależnie od ustawień, każdemu ogłoszeniu, oprócz tytułu i opisu, można przyporządkować dodatkowo jakiś typ/rodzaj publikacji, cenę, link www oraz film z YouTube. Jeśli to ma znaczenie dla publikacji, autor może precyzyjnie wypozycjonować także położenie/adres na mapie google

Do tego mogą dojść niestandardowe pola typu: wybieralna lista, pola wielokrotnego wyboru, link URL lub data - trzeba je jednak wcześniej przygotować.

Publikacje mogą być darmowe lub płatne. Płatność można pobierać za dodatkowe tekstowe znaki w ogłoszeniu, czas publikacji ogłoszenia na stronie, dodatkowe ilustracje lub wyróżnianie ogłoszeń - tak aby były bardziej wyeksponowane lub bardziej rzucały się w oczy.

Użytkownik może płacić za opublikowanie swojego ogłoszenia za pośrednictwem kilku popularnych bramek płatności, w tym PayU, Przelewy24, PayPal bądź zwykłym przelewem bankowym - więcej szczegółów na stronie producenta.

Na uwagę zasługuje też rozbudowana wyszukiwarka treści, która przy odpowiedniej konfiguracji może bardzo selektywnie wyczesać z wszystkich publikacji tylko takie, które zawierają poszukiwane argumenty zadeklarowane w polach dodatkowych, treści lub w lokalizacji - np. szukanie w obrębie XX km od danego adresu.

Do tego dochodzi kilka modułów do publikacji zajawek w dowolnym miejscu strony, wyszukiwarka, menu kategorii, mapa lokalizacji ogłoszeń oraz panel zarządzania, gdzie zalogowany użytkownik ma pełną kontrole nad swoimi ogłoszeniami i możliwość ich reedycji bądź usuwania.

Gdyby zachodziła przy tym potrzeba szerszego opisania profilu każdego użytkownika, to z pomocą dodatkowych pól można dowolnie taki profil poszerzyć o różnego typu informacje. Będą one jednak dostępne i widoczne jedynie z poziomu samego ogłoszenia, gdy użytkownik wejdzie za linkiem kierującym do autora ogłoszenia.

Niemniej, jeśli mamy na stronie zainstalowany komponent społecznościowy JomSocial lub EasySocial, to w ustawieniach konfiguracyjnych możemy połączyć autorów ogłoszeń z ich profilami w jednym z w/w komponentów.

Ogłoszenia w widoku kategorii mogą mieć formę tabelaryczną - gdzie administrator ustala zakres publikowanych informacji a użytkownik może je sobie sortować stosownie do swoich potrzeb, albo blogową - gdzie mamy tylko graficzną miniaturkę wraz z tytułem i ewentualnie skrótem opisu.

Pełny widok ogłoszenia, oprócz informacji jakie wprowadził sam autor, zawierać może dodatkowo przyciski społecznościowe typu "lubię to", przycisk dodawania do ulubionych oraz dwa formularze: jeden do kontaktu z autorem ogłoszenia a drugi do zgłaszania administratorowi ewentualnych uwag.

DJ Classifieds

Do tego mogą dojść opcje licytowania - o ile treść ma charakter komercyjnego ogłoszenia, komentowania treści za pośrednictwem Facebooka lub kilku innych popularnych rozszerzeń (m.inn: Disqus), a z pomocą dodatkowego rozszerzenia DJ-Reviews także oceniania treści pod kątem jakichś cech lub walorów.

DJ Classifieds 005

Administrator z poziomu opcji konfiguracyjnych może m.in. decydować czy dopisywane ogłoszenia mają się ukazywać automatycznie czy też muszą być przed publikacją zatwierdzone. Administrator w opcjach określa także strukturę kategorii/podkategorii, kontroluje wpisy i decyduje po ilu dniach ogłoszenia mają być automatycznie zdejmowane z publikacji. Poza tym mamy tu różne warianty autoskalowania bądź przycinania miniatur, opcje dostrajania adresów www tak aby były bardziej przyjazne dla wyszukiwarek oraz różne warianty uprawnień na dodawanie treści i restrykcje dostępu (18+)

 DJ Classifieds 001


 Katalog rozszerzeń 
  Strona autora

Zobacz także:
 Przykład zastosowania
 AdsManager