widget chat buttonSzybki kontakt dla potencjalnego klienta odwiedzającego naszą stronę www. Całość w postaci małej, kolorowej, pływającej ikonki w prawym lub lewym dolnym rogu strony. Po najechaniu kursorem myszki na ikonkę, z jej wnętrza rozwijają się dostępne warianty szybkiego kontaktu z właścicielem strony.

Możemy tu ustalić w sumie dziesięć kanałów komunikacji między klientem a właścicielem strony. Są to:

DJ ReviewsKomercyjne rozszerzenie pozwalające rozbudowywać treści artykułów o dodatkowe funkcje oceniania i komentowania.

DJ-Reviews ma postać komponentu i kilku wtyczek, które odpowiedzialne są właśnie za rozbudowę treści o funkcje oceniania i/lub komentowania. Oceny i komentarze można osadzać w artykułach jak i treściach zarządzanych przez rozszerzenia DJ-Catalog oraz DJ-Classifieds.

DJ Messages3Komponent, dwa moduły i cztery wtyczki, czyli pakiet rozszerzeń CMS Joomla zaprojektowany pod kątem uruchomienia na stronie www systemu wzajemnej komunikacji pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. Po zainstalowaniu niezbędnych składników, w pierwszej kolejności należy włączyć i skonfigurować potrzebne wtyczki, czyli niezbędne dwie profilowe + opcjonalnie dwie integracyjne - do połączenia profili z komponentem ogłoszeniowym DJ Classyfieds, o ile zamierzamy z niego również korzystać.

rsform proWielofunkcyjny komponent CMS Joomla do osadzania na stronie różnego typu formularzy, ankiet, prostych kalkulatorów bądź innych pytań kierowanych do odwiedzających stronę internautów.

joomla faq bookKomponent działający pod kontrolą skryptu CMS Joomla! przystosowany do budowania na stronie systemu pytań i odpowiedzi. W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych rozszerzeń tego typu, pytania mogą tu być jednak wprowadzanie nie tylko przez autora witryny ale i bezpośrednio przez odwiedzających stronę użytkowników.

sp pollsRozszerzenie CMS Joomla do publikowania na stronie internetowej prostych pytań sondażowych. Darmowy komponent połączony z modułem w jednej paczce instalacyjnej pozwala tworzyć nieograniczoną ilość sond a w każdej sondzie nieograniczoną ilość pytań. Prosta forma edycji zarządzania sondami to niewątpliwie zaleta tego rozszerzenia. Każda sonda może tu  mieć przy tym swoją  unikalną nazwę, swego autora, wersję językową oraz ustalony poziom dostępu. 

GmapFP

Rozszerzenie CMS Joomla pozwalające publikować na stronie geograficzną mapę z naniesionymi na nią aktywnymi punktami (miejscami). Po zainstalowaniu znajdziemy na zapleczu panel zarządzania, w którym w pierwszej kolejności należy utworzyć jakąś roboczą kategorię publikacji punktów. Opcjonalnie też, można od razu wykorzystać jeden domyślnie zainstalowany i wstępnie skonfigurowany gotowy przykład, w którym wystarczy pozamieniać wzorcowe treści na własne, co ułatwia ujarzmienie komponentu i zrozumienie logiki jego obsługi. Punkty ma mapie możemy tu zatem grupować w kategorie, gdzie każda kategoria miejsc (punktów) będzie mogła być potem publikowana w innym miejscu strony na innej mapie. 

Embed Google MapPlugin działający pod kontrolą skryptu CMS Joomla! Przystosowany do publikowania w wybranym miejscu strony graficznej mapki Google wraz z wyróżniającym markerem, dymkiem i wskazówkami dojazdu które doprowadzą klienta pod oznaczony adres.

fox contact formProsty w instalacji i łatwy w obsłudze formularz kontaktu zaopatrzony przy tym dużą ilość dodatkowych konfigurowalnych pól, które można włączyć i skonfigurować według własnych potrzeb. Fox Contact Form działa na platformie skryptu CMS Joomla! i może zastąpić domyślny formularz kontaktu. Jego atutem jest przede wszystkim prosta obsługa, duża elastyczność konfiguracji, dołączony moduł oraz przyjemny dla oka interfejs.

DISQUSDarmowe rozszerzenie w postaci wtyczki pozwalające zintegrować ze wszystkimi lub tylko z wybranymi kategoriami artykułów popularny system komentarzy - Disqus.