AcyMailingKomponent wraz z modułem i bogatą paletą wtyczek, przystosowany do dystrybucji list mailingowych zawierających informacje o różnego typu nowościach na stronie. AcyMailing działa na platformie skryptu CMS Joomla i daje administratorowi strony szereg praktycznych i prostych w obsłudze narzędzi, które po odpowiednim skonfigurowaniu rozsyłają zainteresowanym użytkownikom określone informacje.

Podstawowa edycja komponentu zawiera panel do zarządzania subskrypcjami i użytkownikami (w tym możliwość importu/eksportu kont), panel do edycji i zarządzania tematycznymi kategoriami newsletterów (w tym filtrowania ich według określonych kryteriów), panel edycji i podglądu treści newsletterów, panel z graficznymi szablonami newsletterów, panel nadzoru kolejki wysyłania, panel statystyk i panel konfiguracji całym komponentem. W tym ostatnim administrator ma do dyspozycji szereg ustawień odpowiedzialnych m.in. za konfiguracje ustawień poczty, przebieg wysyłki listów w określonych partiach, subskrypcje, powiadamiania, przekierowania, wygląd, zabezpieczenia czy dodatkowe funkcje wdrażane za pośrednictwem odrębnych wtyczek - http://www.acyba.com/download/plugins-modules.html

Rolą wtyczek jest na ogół integracja komponentu newslettera z wieloma innymi komponentami Joomli i może polegać np. na automatycznym importowaniu do newsletterów treści z zainstalowanych rozszerzeń. Producent udostępnia tu użytkownikom przeszło 50 takich wtyczkowych rozszerzeń, niemniej część z nich jest płatna podobnie jak graficzne szablony newsletterów i niektóre zaawansowane opcje automatyzujące procesy rozsyłania newsletterów.

Komponent dostępny jest w czterech wersjach różniących się właśnie ceną i zakresem aktywnych funkcji. Szczegóły na stronie autorów.

AcyMailing

AcyMailing

Wraz z podstawową edycją komponentu otrzymujemy tu także szeroko konfigurowalny moduł do zamawiania określonych newsletterów z poziomu strony www.

AcyMailing

Na stronie autorów komponentu można znaleźć dokładniejsze informacje na temat obsługi komponentu