JReview

 

Szeroko rozbudowany komercyjny komponent przystosowany do publikowania na stronie różnego typu ofert, produktów lub asortymentu zawierającego opisy, cechy, warianty wyboru i selekcji dostępnych atrybutów. A wszystko to z możliwością sortowania w kategorie i podkategorie oraz prezentowania na stronie w przejrzystej formie katalogu wraz z galerią zdjęć.

Atrybutem, który wyróżnia Jreview z grona konkurentów jest wbudowana forma opiniowania i oceniania asortymentu pod kątem zdefiniowanych przez autora strony parametrów dla danego produktu. Po odpowiednim skonfigurowaniu rozszerzenia, internauci mogą z jednej strony samodzielnie dopisywać do katalogu własne pozycje towarów, produktów lub usług które chcą reklamować, a z drugiej strony opiniować już istniejące pozycje, przydzielając im pozytywne lub negatywne punkty za całokształt lub tylko za wybrane cechy. W konsekwencji ułatwia to promowanie i wyróżnianie asortymentu cieszącego się najlepszymi opiniami internautów i użytkowników.

Do tego dochodzi możliwość szybkiego przeszukiwania katalogu pod katem określonych cech produktów, a z pomocą dodatkowego rozszerzenia GeoMaps, także pozycjonowania dopisywanych do katalogu pozycji na mapie świata (przydatne zwłaszcza w przypadku ewidencjonowania obiektów lub firm mających jakąś stałą siedzibę). Komponent został przez autorów zlokalizowany na język polski, dotyczy to wszakże jedynie tekstów widocznych od frontu strony. Funkcje konfiguracyjne zaplecza administracyjnego dostępne są jedynie w angielskiej wersji językowej.

jreview 02

Wraz z komponentem użytkownik otrzymuje także klika modułowych rozszerzeń publikujących w dowolnym miejscu strony wybrane treści takie jak najwyżej ocenianie produkty/usługi, drzewko kategorii czy wyszukiwarkę. Za pośrednictwem odrębnego rozszerzenia Everywhere, systemem oceniania i opiniowania można objąć także wiele innych popularnych Joomlowych rozszerzeń, takich jak JomSocial, Community Builder, JomGallery, SOBI2, Mosets Tree, K2, VirtueMart, Jomres czy Eventlist. Szczegóły na stronie producenta, na której autory udostępniają także praktyczne wodeoporadniki prezentujące na przykładach działanie komponentu i jego rozszerzeń.

http://docs.reviewsforjoomla.com/JReviews:Video_Tutorials

 

jreview 04

Jreview Everywhere jako element oceniania uzytkowników w komponencie JomSocial