simple image gallery proWtyczka (plugin) działająca pod kontrolą skryptu CMS Joomla! przystosowana do szybkiego osadzania na stronie graficznych galerii w postaci zdjęć lub grafik.

Głównym atutem rozszerzenia jest prosta forma wdrażania graficznych galerii, która sprowadza się najpierw do skopiowania przez FTP potrzebnych zdjęć do wybranego folderu na serwerze a następnie osadzeniu w dokumencie strony specjalnego kodu odpowiedzialnego za prezentację zdjęć od razu w formie klikanych, graficznych miniaturek.

Opcje konfiguracyjne rozszerzenia pozwalają przy tym wybrać kilka wizualnych wariantów prezentacji miniaturek w galerii, widoku zdjęć w powiększeniu - po kliknięciu w miniaturkę a także określić z grubsza rozmiary, jakość i tytuły poszczególnych grafik. Jeśli jest taka potrzeba można tez włączyć opcję pozwalającą użytkownikowi kopiować zdjęcia na swój komputer.

simple image gallery pro

Simple Image Gallery Pro przystosowano poza tym do współpracy z popularnym komponentem K2, co jeszcze bardziej upraszcza osadzanie galerii, bo zdjęcia w tym wypadku kopiuje się na serwer za pośrednictwem specjalnego kreatora, który wymaga jedynie wskazania pliku ZIP zawierającego skompresowane wcześniej zdjęcia.

K2

W połączeniu z K2 nie trzeba już nawet osadzać żadnych kodów w artykule. Wystarczy po prostu zaimportować zZIPowany plik ze zdjęciami i gotowe. Galeria miniaturek automatycznie tworzy się w artykule według przyjętych w opcjach założeń. Z tego względu Simple Image Gallery Pro w połączeniu z komponentem K2 idealnie nadaje się do wdrażania wszelkiego typu blogów i innych podobnych witryn, gdzie edycją artykułów mają zajmować się osoby bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. Wystarczy takim osobom przydzielić tylko odpowiednie uprawnienia do edycji treści i nowe artykuły za pośrednictwem prostego w edycji kreatora mogą być dodawane z frontu strony, bez konieczności logowania na administracyjne zaplecze.