sigplusSlajdowa prezentacja grafik lub zdjęć pobieranych ze wskazanego w ustawieniach folderu. Dzięki szeroko rozbudowanym opcjom konfiguracyjnym można elastycznie dostosować wygląd i działanie okienka slajdowej prezentacji do własnych potrzeb.

Rozszerzenie dostępne jest w formie wtyczki lub modułu (ten drugi dostępny na razie tylko dla starszej wersji skryptu CMS Joomla! 1.5). Zarówno w wersji modułowej jak i wtyczkowej opcje konfiguracyjne są mniej więcej zbliżone, różnica polega głównie na sposobie osadzenia slajdowego okienka na stronie www.

Wśród licznych opcji znajdziemy definicje określające np. sposób rozłożenia grafik w sliderze, różne tryby przewijania, rozmiary obrazów wraz z autoprzycinaniem, kolejność prezentacji sortowania według różnych wartości, domyślne tytuły i opisy, automatycznie nakładane ramki i obramowania, tryby nawigacji z podglądem miniaturek. powiększenia w oknie Lightboxa lub możliwość kopiowania oryginalnych grafik na lokalny dysk komputera.

Dużym atutem rozszerzenia wyróżniającym go z grona konkurencji jest także jego znakomita lokalizacja. Wszystkie parametry ustawień są w języku polskim i to wraz z obszernymi dymkowymi podpowiedziami co znakomicie ułatwia przystosowanie slajdowej prezentacji do konkretnych potrzeb.

sigplus

sigplus

Autor serwisu videoporady.com.pl przygotował filmowe samouczki prezentujące zasady konfiguracji i działania slidera.

 

 

 

 

Przykłady możliwych do uzyskania kompozycji można podejrzeć także na stronie demo