ImageCacheIlustracje w artykułach stanowią często istotną część treści. Skrypt CMS Joomla zawiera wprawdzie wbudowane narzędzie do wstawiania ilustracji wprowadzenia dla każdego artykułu, niemniej brakuje tu funkcji, które wyręczały by użytkownika z obowiązku manualnego przycinania każdej ilustracji do potrzeb zastosowanego szablonu. I tu z pomocą przychodzi mała darmowa wtyczka Resize Image on the Fly and Cache.

Artykuły na stronie www prezentują się okazale a strona wygląda profesjonalnie gdy wszystkie artykuły prezentują się w miarę jednakowej postaci, tzn. wszystkie ilustracje wprowadzające mają taką samą wysokość i szerokość.

Chcąc uzyskać taki styl publikacji artykułów, przed wysłaniem ilustracji na serwer musimy ją wcześniej na lokalnym komputerze odpowiednio przyciąć do ustalonych wcześniej rozmiarów.

Tymczasem po zainstalowaniu i lekkim skonfigurowaniu Resize Image on the Fly and Cache, powyższa czynność staje się zbędna. Wtyczka sama z automatu przytnie nam dodane do artykułu czołowe zdjęcie artykułu - zarówno to widoczne w widoku blogowej listy artykułów jak i wersji widocznej po otwarciu pełnego artykułu.

Po instalacji wtyczki koniecznie należy skonfigurować reguły przycinania zdjęć aby wtyczka wiedziała do jakich rozmiarów zdjęcia mają być przycinane.

Na stronie autorów wtyczki znajdziemy przejrzysty instruktaż, co, gdzie i jak należy skonfigurować aby uzyskać pożądane rozmiary przycięć:
http://www.s2software.it/en/download/joomla-image-resize-cache

ImageCache

Jeśli nie zależy nam na przycinaniu zdjęć dla wszystkich kategorii artykułów, to w opcjach możemy także wykluczyć zasięg działania wtyczki dla wybranych kategorii.


  Strona autora