DJ MediaToolsKomercyjny komponent wraz z modułem i wtyczką działającą obok edytora, przystosowany do szybkiego wdrażania różnego typu galerii zdjęć lub filmów z YouTube na stronach www. Główne atuty komponentu to współpraca z kilkoma innymi popularnymi rozszerzeniami CMS Joomla!, przez co łatwo połączyć dwa różne środowiska wspólną galerią grafik bądź zdjęć.

DJ-MediaTools umożliwi nam zatem w ładny wizualny sposób przygotować i opublikować w dowolnym miejscu strony slider z zajawkami artykułów lub produktów pochodzących z takich komponentów jak: K2, HikaShop, VirtueMart czy EasyBlog.

Do tego dochodzi obsługa dwóch czołowych komponentów DJ-Extensions, czyli Classifieds i Catalog2 - także w postaci klikalnych zajawek do ogłoszeń lub produktów w katalogu.

Standardowo znajdziemy tu także obsługę rdzennych artykułów skryptu CMS Joomla, czyli możliwość uruchomienia zdjęciowego slidera z zajawkami do artykułów z wybranej kategorii tematycznej.

Obok wyżej wymienionych form integracji z zewnętrznymi rozszerzeniami i ich zasobami, mamy tu jeszcze możliwość skonfigurowania galerii zawierających wyłącznie same zdjęcia. Można to przy tym realizować na dwa różne sposoby.

DJ MediaTools 001

Pierwszy to wskazanie jedynie ścieżki do folderu na koncie hostingowym. Mechanizm galerii zrobi już całą resztę, tzn. ze znalezionych we wskazanym folderze zdjęć wykona wizualnie miłą dla oka galerię klikalnych miniaturek - według wybranego w ustawieniach gotowego wzorca lub jego różnych kombinacji.

Drugi sposób to ręczne załadowanie do edytora ściśle wytypowanych zdjęć z lokalnego dysku. Ten wariant wymaga nieco więcej pracy ale daje dodatkowo możliwość krótkiego opisania każdego zdjęcia w galerii.

Komponent oferuje kilka gotowych wizualnych form prezentacji zdjęć, które można w określonym zakresie modyfikować dostosowując widok i działanie galerii do własnych potrzeb. Przykłady dostępnych wariantów galerii znajdziemy na stronie autorów.

Galerie można osadzać na stronie na trzy różne sposoby. Umieszczając link w menu bezpośrednio do utworzonej wcześniej galerii, osadzając moduł wybranej galerii w dostępnej pozycji szablonu albo wklejając specjalny kod galerii bezpośrednio w artykule - do tego służy specjalna wtyczka do edytora, która na zasadzie kreatora, wspomaga autora w osadzeniu właściwego kodu.

Na wzmiankę zasługuje także ciekawy tryb podglądu zdjęć w powiększeniu - po kliknięciu na miniaturkę. Zdjęcie najpierw widzimy w rozmiarze dopasowanym (przeskalowanym) wielkością do rozmiarów ekranu przeglądarki/monitora. Jeśli jednak oryginalne foto jest większe rozmiarowo, to już w oknie podglądu możemy je dodatkowo powiększyć do pełnego rozmiaru, nawet jeśli ten rozmiar daleko przekracza rozdzielczość ekranu monitora - Na ekranie zobaczymy wówczas suwaki do przesuwania niewidocznych części zdjęcia.

Rozszerzenie dostępne jest w kilku wersjach językowych, w tym polskiej.


 Katalog rozszerzeń 
  Strona autora

Zobacz także:
 DJ Image Slider
 JoomGallery
 Phoca Gallery
 Simple Image Gallery Pro