dj imageslider 02

Dwa rozszerzenia w postaci komponentu i współpracującego z nim modułu, których wspólną rolą jest prezentacja na stronie grafik lub zdjęć w formie przewijanych (ręcznie lub automatycznie), sekwencji. Wygodna konfiguracja połączona przy tym z dużym potencjałem różnych opcji odpowiedzialnych za wizualną formę prezentacji sprawia że jest to jedno z popularniejszych graficznych rozszerzeń dla skryptu CMS Joomla!

Przewijane w pionie lub w poziomie zdjęcia/grafiki mogą tu mieć formę czysto prezentacyjną, bez żadnych odsyłaczy tytułów czy opisów, albo też formę interaktywną, gdzie każda z przewijanych grafik będzie posiadała jakiś wkomponowany napis i będzie jednocześnie odsyłaczem do innych, wewnętrznych lub zewnętrznych treści – jakiegoś artykułu, wybranej podstrony lub określonego adresu URL.

Zastosowanie wyłącznie samego modułu, z pominięciem roli współpracującego komponentu, pozwoli zaprezentować na stronie slajdową prezentację w formie klikalnych odsyłaczy ukazujących w takim aspekcie jedynie powiększone wersje przewijanych grafik – te ostatnie muszą być w takim wypadku zapisane w jakimś folderze.

Moduł i jego ustawienia konfiguracyjne są tu podstawowym elementem wizualizacji grafik i formy ich prezentacji. Szeroka paleta ustawień pozwala dość elastycznie zarządzać stylem i formą slajdowej projekcji grafik, począwszy od dobierania rozmiarów, poprzez różne efekty przejść a na opisach kończąc. Przykłady kilku możliwych form prezentacji można podejrzeć na demonstracyjnych przykładach na stronie autorów.

dj imageslider


 Katalog rozszerzeń 
  Strona autora

Zobacz także:
DJ-MediaTools