allvideos 02

Rozszerzenie w postaci pluginu dla skryptu CMS Joomla! przystosowane do osadzania wewnątrz artykułów materiałów audio/video. Filmowe pliki mogą być odtwarzane bądź to bezpośrednio z macierzystego serwera na którym znajduje się strona, bądź z zewnętrznych serwisów hostujących takich jak YouTube.

Na liście obsługiwanych w ten sposób serwisów jest przeszło 40 pozycji, m.in. YouTube, Vimeo, Dailymotion, Blip i kilkanaście innych mniej popularnych. Szczegółową listę, wraz z obsługiwanymi formatami i kodami osadzania znajdziemy na stronie producenta:

www.joomlaworks.gr/content/view/35/41/

Pliki audio w obsługiwanych formatach MP3, OGG, AAC i WMA można odtwarzać jedynie po wcześniejszym skopiowaniu ich do któregoś z lokalnych podkatalogów.

Pliki audio jak i wideo osadzamy na stronie (w artykułach), poprzez wstawianie specjalnych kodów zawierających nazwę pliku lub fragment adresu URL. Np. chcąc osadzić na stronie jakieś okienko z filmem wprost z serwisu YouTube, musimy wkleić w artykuł kod:

"{youtube}DV81bAghxBU{/youtube"

Gdzie DV81bAghxBU to identyfikator filmu wideo widoczny w adresie URL. Inne przykłady kodów na wyżej wymienionej stronie producenta.

Jeśli wykorzystujemy komponent K2, kod wstawiany jest do artykułu automatycznie za pośrednictwem rozwijanej listy z adresami serwisów hostujących.

Ustawienia konfiguracyjne samego pluginu (wtyczki), pozwalają z grubsza określić domyślne rozmiary okienka z filmem (lub odtwarzacza audio), kolory i tryb odtwarzania.

allvideos