Logowanie facebookTreści na stronie internetowej lub dostęp do wybranych funkcji nie zawsze powinien być możliwy bez jakiejś - choćby podstawowej, autoryzacji. Jeśli jakieś informacje na stronie powinny być dostępne wyłącznie dla określonego użytkownika lub grupy użytkowników, albo chcemy wiedzieć co i kto publikował na naszej stronie (np. komentarze czy inne ogłoszenia), to wymuszamy na nim wcześniejsze założenie konta. Takie konto użytkownik może sobie założyć przechodząc standardowy i nieco żmudny proces rejestracji, ale może też ten proces nieco uprościć i przyspieszyć wykorzystując, a w zasadzie importując login i hasło z jakiegoś swojego konta społecznościowego.

Website GEO Protection

Wizualny kreator blokady dostępu do strony z wybranych obszarów świata, tak można krótko scharakteryzować rolę Website GEO Protection. Jeśli strona internetowa, którą prowadzimy i administrujemy skierowana jest głównie do lokalnej społeczności jednego miasta, w szerszej perspektywie województwa, a w ostateczności do jednego lub co najwyżej kilku ościennych krajów, to możemy po prostu zamknąć wgląd i co najważniejsze dostęp do naszej strony dla wszystkich pozostałych. Prawdopodobieństwo pozyskania klienta z jakiegoś dalekiego egzotycznego kraju jest raczej śladowe, za to ryzyko że właśnie z takiego obszaru świata ktoś zaatakuje naszą stronę stosunkowo duże. Dlatego czasem warto prewencyjnie z góry określić z jakich krajów użytkownicy mogą mieć dostęp do naszej strony a z jakich niekoniecznie.

AkeebaAdministracyjne narzędzie działające pod kontrolą skryptu CMS Joomla lub WordPress (w zależności od potrzebnej wersji), którego główną rolą jest tworzenie awaryjnych kopii serwisu wraz z niezbędnymi plikami i bazą danych. Komponent bardzo przydatny dla administratora każdej strony. Za jego pośrednictwem można w prosty sposób przygotować szybko pełną kopie strony osadzając ją w skompresowanym pliku wraz z instalatorem. W razie jakiejkolwiek awarii strony, spowodowanej bądź to włamaniem bądź innymi błędami skryptu, np. po nieudanej aktualizacji, awaryjny plik kopii pozwoli szybko odtworzyć całą stronę na serwerze.

datasafeRozszerzenie CMS Joomla do tworzenia kopii awaryjnych bazy danych. Zależnie od potrzeb (częstotliwości dokonywanych na stronie zmian), kopie bazy danych można robić ręcznie wchodząc za każdym razem w ustawienia i tam wydając odpowiednie polecenie, ale można też taką czynność zaprogramować tak, aby wtyczka automatycznie robiła kopie bazy co określony czas: co godzinę, raz dziennie, raz na tydzień, raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc. Wykonana automatycznie kopia bazy danych jest zapisywana na serwerze jak również - na żądanie, może być przesyłana na wskazany w opcjach adres mailowy. 

Offline PageWtyczka działająca pod kontrolą skryptu CMS Joomla, której zadaniem jest tymczasowe wyłączenie wglądu w treść strony, z jednoczesną publikacją na stronie głównej różnego typu informacji. LG Offline Page zastępuje standardową w Joomla opcję wyłącz witrynę. O ile jednak standardowa, wbudowana w Joomla opcja pozwala osadzić na stronie głównej jedynie jakiś prymitywny graficzno-tekstowy komunikat, o tyle z LG Offline Page możemy już w znacznie większym zakresie zadecydować, co i jak ma być tymczasowo opublikowane pod główną domeną wyłączonej strony.

AdminExile001

Wtyczka działająca pod kontrolą CMS Joomla, której rolą jest zabezpieczenie strony przed nieautoryzowanym dostępem do administracyjnego zaplecza.