seo friendly links and imagesMały ale bardzo przydatny plugin dla skryptu CMS Joomla!, którego rola sprowadza się do automatycznego opisywania grafik i zdjęć wstawianych na stronę www. Atrybuty ALT i TITLE opisujące w sposób tekstowy zawartość zdjęcia lub innego obrazka umieszczonego na stronie są bardzo często pomijane w procesie jej edycji. Wartości te mają tymczasem bardzo istotne znaczenie dla wszystkich wyszukiwarek gdyż tylko na podstawie ich opisu są w stanie określić zawartość wstawionej grafiki.

Uzupełniony atrybut ALT przekłada się także w istotny sposób na lepsze indeksowanie strony w wyszukiwarkach. Najlepiej oczywiście ręcznie (w atrybucie ALT i TITLE) opisywać zawartość wstawianych grafik, ale jeśli mamy już na stronie setki takich nieopisanych pozycji, to SEO Friendly Links and Images po prostu automatycznie wstawi do atrybutu ALT i TITLE treść, którą skopiuje za każdym razem wprost z nazwy pliku graficznego, a to przynajmniej po części nadrobia wcześniejsze niedociągnięcia – im precyzyjniejsze są nazwy plików graficznych tym lepsza skuteczność.

Co więcej, w sytuacji kiedy graficzny obrazek jest jednocześnie odsyłaczem do innej strony www, również dodawany jest automatycznie atrybut ALT, a do niego kopiowany z kolei adres odsyłacza.

Oprócz opisywania grafik plugin może także automatycznie uzupełnić atrybuty obrazka informacją o jego wysokości i szerokości co wspomaga i przyspiesza proces ładowania strony.