route66Administracyjny pakiet narzędzi wspomagających szybkość ładowania strony oraz indeksowania jej w wyszukiwarkach. Jednym z czołowych narzędzi Route 66 są opcje optymalizacji elementów strony takich jak JavaScript i CSS. Do tego dołożono funkcje priorytetu ładowania treści tekstowych nad graficznymi (lazy loading), co zauważalnie przyspiesza dostęp do otwieranej strony zarówno w oczach niecierpliwego zwykle użytkownika jak i internetowych narzędzi do pomiaru szybkości, takich jak PageSpees Insights. Jeśli zastosowany graficzny szablon strony nie posiada takich funkcji, to wykorzystanie ich w Route 66 jest jak najbardziej wskazane.

Innym atutem Route 66 jest dalsze usprawnianie adresacji podstron. Wprowadzając w opcje odpowiednie wzorce, można znacząco skrócić adresy głębogo zagnieżdżonych w strukturze witryny materiałów. Zamiast długich adresów typu np. domena.pl/kategoria-główna/podkategoria/tytul-artykulu, można uzyskać krótki link do tej samej treści w postaci: www.domena.pl/tytul-artykulu

Do tego dochodzą funkcje eliminowania zduplikowanych adresów prowadzących to tych samych treści, tworzenia tzw. mapy strony w postaci adresu xml oraz wsparcie dla Facebook Instant Articles w postaci dodatkowych pól w opcjach każdego artykułu Joomla (znaczniki OG). 

route66

Autorzy chwalą się ponadto wizualnym narzędziem do analizy treści SEO. Pisząc lub edytując artykuł i jego metadane, można na bieżąco podglądać jak może on wyglądać w wyszukiwarce Google. Analiza podpowiada przy tym jakie błędy lub braki w strukturze treści mogą zaniżać pozycjonowanie artykułu w wyszukiwarkach. 


 Katalog rozszerzeń 
  Strona autora

Zobacz także:
 Plugin integracji Open Graph dla Menu Joomla