dj canonicalJeśli strona internetowa którą masz i prowadzisz dostępna jest z poziomu kilku różnych adresów URL (kilku różnych domen), to dla internetowych wyszukiwarek takich jak Google może to być nie do końca oczywiste, który z adresów URL jest tym priorytetowym. Co więcej, mimo że na każdym z adresów URL są te same treści, to przez wyszukiwarki taka sytuacja może być potraktowana jako niezależne od siebie strony, które nawzajem duplikują swoje treści, a to może wpływać negatywnie na pozycje każdej z domen w wynikach wyszukiwania.

Stąd też wskazane jest w takich sytuacjach dać wyszukiwarkom jasną i czytelną dla nich podpowiedź, który z adresów URL jest dla nas (a tym samym powinien być także dla wyszukiwarek), tym priorytetowym adresem. 

Niewielkie darmowe rozszerzenie DJ-Canonical po wdrożeniu pozwoli w opcjach określić jeden dominujący adres URL. Wyszukiwarki internetowe mając taką podpowiedź w kodzie strony mają wówczas podstawy do ustalenia, która z domen ma być traktowana priorytetowo, traktując jednocześnie pozostałe domeny jedynie jako lustrzane odbicia tych samych treści.


  Strona autora