header H2 to H1Strony budowane na skryptach CMS dają autorowi dużą swobodę w zakresie samodzielnej edycji treści, ale i narzucają ograniczenia w zakresie kontroli wizualnej. Autor strony jest tu zazwyczaj skazany na zdefiniowane odgórnie style CSS, które narzucają rozmiary, kolory, kroje i inne parametry wizualne strony. Jednym z elementów na które autor nie ma wpływu, a który ma duże znaczenie w procesie pozycjonowania treści są właśnie nagłówki artykułów.

Budując nowy artykuł czy jakąkolwiek inną treść w wybranym komponencie, nie da się zazwyczaj z poziomu edycji wybierać wielkości nagłówków dla dodawanych treści. Autor jest tu zależny bądź to od komponentu bądź od styli css szablonu, i choć z odpowiednią znajomością tematu można te elementy edytować, to jednak jest to proces czasochłonny i wymagający odpowiedniej wiedzy.

Tymczasem wielkość nagłówków dla sieciowych wyszukiwarek jest jednym z kluczowych wariantów oceny zindeksowanych treści. Stąd ma to niebagatelne znaczenie w aspekcie pozycjonowania informacji zawartych na stronach.

Aimy H1 Heading to małe, sprytne rozszerzenie działające pod kontrolą skryptu CMS Jooma!, które poprawi w tym zakresie domyślne style szablonu bądź komponentów, wymuszając na nich zmianę wielkości nagłówków z H2 na H1

Domyślnie wtyczka zmienia wszystkie nagłówki oznaczone w szablonie lub komponencie z H2 - na H1

 


  Strona autora