header H2 to H1Strony budowane na skryptach CMS dają autorowi dużą swobodę w zakresie samodzielnej edycji treści, ale i narzucają ograniczenia w zakresie kontroli wizualnej. Autor strony jest tu zazwyczaj skazany na zdefiniowane odgórnie style CSS, które narzucają rozmiary, kolory, kroje i inne parametry wizualne strony. Jednym z elementów na które autor nie ma wpływu, a który ma duże znaczenie w procesie pozycjonowania treści są właśnie nagłówki artykułów.

dj canonicalJeśli strona internetowa którą masz i prowadzisz dostępna jest z poziomu kilku różnych adresów URL (kilku różnych domen), to dla internetowych wyszukiwarek takich jak Google może to być nie do końca oczywiste, który z adresów URL jest tym priorytetowym. Co więcej, mimo że na każdym z adresów URL są te same treści, to przez wyszukiwarki taka sytuacja może być potraktowana jako niezależne od siebie strony, które nawzajem duplikują swoje treści, a to może wpływać negatywnie na pozycje każdej z domen w wynikach wyszukiwania.

aiRedirectWwwInternetowe wyszukiwarki faworyzują strony udostępniające wszystkie swoje zasoby zawsze pod jednym spójnym, zawsze tym samym adresem. Dlatego jednym z elementów wspierających pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach jest utworzenie w pliku .htaccess przekierowania, które wymusi otwarcie każdej z podstron z, lub bez przedrostka www.

route66Administracyjny pakiet narzędzi wspomagających szybkość ładowania strony oraz indeksowania jej w wyszukiwarkach. Jednym z czołowych narzędzi Route 66 są opcje optymalizacji elementów strony takich jak JavaScript i CSS. Do tego dołożono funkcje priorytetu ładowania treści tekstowych nad graficznymi (lazy loading), co zauważalnie przyspiesza dostęp do otwieranej strony zarówno w oczach niecierpliwego zwykle użytkownika jak i internetowych narzędzi do pomiaru szybkości, takich jak PageSpees Insights. Jeśli zastosowany graficzny szablon strony nie posiada takich funkcji, to wykorzystanie ich w Route 66 jest jak najbardziej wskazane.

J2XML

Kilkuskładnikowe rozszerzenie, a właściwie dwa odrębne rozszerzenia, gdyż istotą ich działania jest wzajemna współpraca. Jedną część rozszerzeń w postaci komponentu i dwóch wtyczek instaluje się na Joomla 1.5 a drugą część rozszerzeń w postaci komponentu i wtyczki instaluje się na Joomla 3.x. A wszystko to po to, aby przenieść niektóre treści ze starej wersji skryptu na nowszą. Cały tandem pozwoli przenieść w ten sposób konta użytkowników, strukturę sekcji i kategorii, artykuły oraz zakładki.

dane strukturalneAdministracyjny pakiet narzędzi wspomagający wyszukiwarkę Google w rozpoznawaniu treści zawartych na stronie www. Google Structured Data porządkuje tzw. dane strukturalne, ułatwiając użytkownikom rozpoznawanie rodzaju treści wyrzuconych im przez wyszukiwarkę i podejmowanie na tej podstawie dalszych decyzji.

Add to menuModuł zaplecza administracyjnego ułatwiający podlinkowywanie nowych artykułów bezpośrednio z poziomu edytora do wybranego menu na stronie.

sp upgradeKomponent przystosowany do przenoszenia treści ze starszych wersji skryptu CMS Joomla! na nowsze, wykorzystywany najczęściej do migrowania (aktualizowania) stron www.

Advanced Module ManagerBudowa strony internetowej pełnej rozmaitych treści pociąga za sobą konieczność sprawnego zarządzania modułami, w których te treści są prezentowane. W skrypcie takim jak CMS Joomla, gdzie moduły pełnią rolę bloków informacyjnych, sprawne ich ustawienie po strukturze serwisu jest jednym z kluczowych aspektów publikacji i rozkładu treści. Rozszerzenie Advanced Module Manager jak mówi sama nazwa wspomaga projektanta w procesie rozlokowywania wybranych modułów na podstronach serwisu w sposób możliwie najbardziej zbliżony do potrzeb.

sh404sef

Jeden z najlepszych komercyjnych komponentów CMS Joomla! przystosowany do optymalizowania internetowych adresów pod kątem przyjazności dla internetowych wyszukiwarek. sh404SEF dokonuje automatycznej translacji domyślnych adresów URL podstron na formę krótszą i bardziej czytelną zarówno dla wyszukiwarek jak i dla użytkowników.